rehabilitacja

Rehabilitacja progresywna

Rehabilitacja – Zapraszam serdecznie do nowo otwartego gabinetu pod adresem Lubenia 123.

Oto wybrane metody prowadzonej przeze mnie terapii fizjoterapeutycznej:

Terapia PNF – torowanie nerwowo-mięśniowe


Metoda ta jest przeznaczona dla pacjentów borykających się z zaburzeniami w obrębie układu kostno-mięśniowego i nerwowego. Pozwala ona dzięki wykorzystaniu receptorów ciała odtworzyć utracone przez organizm funkcje motoryczne. Metodę PNF powszechnie stosuje się u pacjentów między innymi: po udarze, dotkniętych chorobą Parkinsona, SM oraz innymi chorobami zaburzającymi funkcję równowagi.

Kinesiotaping – plastrowanie dynamiczne

Metoda polegająca na przyklejaniu specjalnych kolorowych taśm do kinesiotapingu pozwala na szybkie rozluźnienie i skuteczne złagodzenie dolegliwości bólowych, na przykład po przebytych kontuzjach. Jest to jedna z nowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych wykorzystywanych w leczeniu dysfunkcji w obrębie mięśni i stawów. Idealnie sprawdza się między innymi w zespołach bólowych barku, łydek, kolan, nadgarstków czy kręgosłupa.

Terapia manualna


To bardzo uznany rodzaj rehabilitacji, który dzięki zastosowaniu przeróżnych technik pozytywnie wpływa na poprawę ruchomości stawów i łagodzenie bólu. Metoda ta doskonale wspomaga również kręgosłup. Leczenie takie w zależności od rodzaju schorzenia jest oczywiście dobierane indywidualnie do każdego pacjenta.

Rehabilitacja – Masaż klasyczny i leczniczy
 

W zakresie masażu istnieje wiele różnych technik, a ich dobór uzależnia się od kilku czynników, np. stanu zdrowia pacjenta, czy też rodzaju dolegliwości. W gabinecie prowadzę między innymi następujące rodzaje masażu: klasyczny/leczniczy całościowy i częściowy, limfatyczny, pałeczkami bambusa oraz bańką chińską.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu w Lubeni. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje wcześniejsze umówienie wizyty, tel. 697 241 666. Z przyjemnością w ramach konsultacji odpowiem także na wszystkie Państwa pytania.

mgr Agnieszka Ząbek